Produkcja

Firma Lech-Pol Spółka jawna od początku istnienia dążyła do zbudowania profesjonalnej kadry pracowniczej i nowoczesnej technologii produkcji.

Spółka zatrudnia około 100 osób doświadczonych, z wysokimi kwalifikacjami pracowników.

Zastosowano także najnowsze rozwiązania technologiczne poprzez odpowiednie przygotowanie i modernizację parku maszynowego. Dzięki temu uzyskujemy najwyższą jakość wytwarzanych produktów, a to zapewnia nam rzesze usatysfakcjonowanych Partnerów Handlowych i Klientów.

 

Cała produkcja naszych wyrobów odbywa się na terenie zakładu z siedzibą w Jędrzejowie. Maszyny używane w cyklu produkcyjnym należą do najnowocześniejszych w swojej klasie. Obróbkę pierza poprzez pranie, suszenie, sterylizację, odpylanie i sortowanie obsługują maszyny firmy Lorch. Proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany. Maszyny pikujące Mammut , maszyny szwalnicze Durkopp Adler i Juki są dopełnieniem nowoczesnego i markowego sprzętu jakiego używamy podczas procesu produkcji.

      

Dział logistyki zapewnia szybką reakcję na potrzeby naszych Partnerów Handlowych i Klientów. Posiadając odpowiedni park samochodowy nasze produkty docierają do finalnego odbiorcy na czas na terenie całego kraju.

 

Posiadamy duże powierzchnie magazynowe, które zapewniają ciągłość obsługi naszym odbiorcą. Tradycja, doświadczenie i nowoczesność to podstawowe elementy wykorzystywane w działalności naszej firmy do uzyskania wysokiego standardu produktu finalnego.

       

Surowiec naturalny (puch, pierze) używany do wypełnienień naszych produktów podlega odpowiedniemu procesowi technologicznemu:

 

  1. czyszczenia wstępnego,

  2. odpylania i sortowania mechanicznego (usunięcie zanieczyszczeń oraz uzyskanie pierza i puchu odpowiedniego rodzaju - określona długość pierza i zawartość procentowa puchu),

  3. prania z użyciem odpowiednich ekologicznych detergentów antyalergicznych, odtłuszczających i antystatycznych (pranie usuwa zanieczyszczenia, tłuszcz oraz nieprzyjemny zapach),

  4. suszenia w temperaturze min 100 stopni C (suszenie w wysokiej temperaturze zabija roztocza i inne drobnoustroje),

  5. powtórnego odpylania,

  6. sortowania finalnego.

 

Kolejno wymienione powyżej zabiegi zapewniaja pozyskanie czystego wysokiej klasy surowca o odpowiedniej sprężystości i zapachu, który wówczas trafia jako wypełnienie do naszych produktów finalnych (poduszki, kołdry).

 

Poniższy schemat prezentuje powstawanie produktu od momentu przygotowania surowca do wypełnienia do końcowego etapu pakowania.


 

 

Odpowiadając na potrzeby rynku nasza firma stale inwestuje w rozwój. Uruchomiliśmy nową, własną linię technologiczną do produkcji wypełnienień produktów syntetycznych (włókna poliestrowe). Dzięki procesowi przerobu poliestru uzyskujemy róznego rodzaju włókniny poliestrowe stanowiące wypełnienie wyrobów syntetycznych:

wysokopuszyste włókna poliestrowe, wysokopuszyste włókna poliestrowe silikonowane,

włókna poliestrowe posiadające kanaliki powietrzne.

 

 

 

Newsletter

Lech-Pol telefon: +48 41 386 10 14